Eski Habibler Mah. Yıldızlar Cad. No:20 Sultangazi / İstanbul
tr

Vinç Tekerlek Tertibatının Bakım ve Onarımı

25.01.2019
25
Vinç Tekerlek Tertibatının Bakım ve Onarımı

Vinçlerin tekerlek tertibatının bakım ve onarımı dikkat ve tecrübe gerektiren bir iştir. Bu işi gerçekleştirebilmek için tekerlek tertibatında bulunan tekerlek, frezeli mil ve rulman (yatak) gibi tertibat parçalarını tanımak ve onarım esnasında belirli kurallara dikkat etmek gerekir. Vinç tekerlek düzeninin bakım ve onarımını düzenli olarak yapmak ufak arızaların önceden çözülmesini ve uzun vadede oluşabilecek büyük arızaların önüne geçilmesini sağlar.

Vinç Tekerlek Tertibatının Bakım ve Onarımı

1. Tekerlek tertibatının kontrol ve onarımı: Tertibatın kontrol ve onarımı için öncelikle güvenlik tedbirleri alınmalıdır. Vincin tekerleklerinin gözle kontrol edilip, bozulmuş yatak kısmında aşınma olup olmadığı incelenmelidir. Tekerlek iç kısım yatağı (burç) kontrol edilerek, uygun bir yağ ile yağlanmalıdır. Eğer burç aşınmış ise sökülmeli ve yenisi ile değiştirilmeli, ray üzerine oturma yüzeyinde bozulma var ise eskisi çıkarılarak yerine yeni bir tekerlek takılmalıdır. Lastik tekerlekli vinç arabası dikkatli bir şekilde sehpaya alındıktan sonra lastikler ve kampana sökülmeli ve keçeler kontrol edilmelidir.

2. Rulman ve yatakların pinyon kontrolü ile onarımı: Bu kontrol aşamasında öncelikle rulmanlar kontrol edilip yalpalama olup olmadığı incelenmelidir. Tüm kanca ve kaldırma aksesuarları yere indirilerek pinyon dişlisi ve pinyon dişli mili kontrol edilmelidir.

3. Tekerlek tertibatı freninin bakım ve onarımı: Tekerlek tertibatı freninin bakım ve onarımını yapabilmek için öncelikle motor çalıştırılmalı ve bom yere indirilmelidir. Tamponun yeri, uzatma bomun üst tarafında bulunur. Bu alan incelenerek tamponda aşınma ya da deformasyon olup olmadığı kontrol edilmelidir. Tertibatta gevşek bir bağlantı cıvatası olup olmadığı incelenmeli, eğer herhangi bir anormal durum tespit edilirse yenisi ile değiştirilmelidir.

4 . Tampon ve bütelerin kontrol ve onarımı: Tampon ve büteler incelenerek gerekli kontrol ve onarım işlemleri uygulanmalıdır.

Vinç Türkiye sitemizde listelenen kiralık vinçlerle ilgili saatlik, günlük ve aylık kiralama hizmeti almak için bizlerle iletişime geçebilirsiniz. Vinç Türkiye, Mapfre Asistencia’nın, Türkiye şirketi olarak 1996 yılında kurulan Tur Assist tarafından desteklenmektedir. Sitemizde kiralık vinç çeşitlerinin yanı sıra vinçler hakkında aklınıza takılabilecek birçok sorunun da cevabını bulabilirsiniz.

Unutmayın vinç kiralama hizmetimiz, dönemsel veya kısa süreli ihtiyaçlarınız için size uygun maliyetli çözümler sunar. Sitemizde yer alan onlarca vinç seçeneği sayesinde, herhangi bir vinç marka ve modeline bağlı kalmadan, ihtiyacınıza uygun vinci kiralayabilirsiniz. Ayrıca bu hizmetle, kiralayacağınız vincin bakım ve onarım işlemlerini düşünmez hatta ihtiyacınıza göre günlük veya saatlik kiralama yaparak, vincin yaratacağı park sorununu da dert etmezsiniz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: